PE BORULARI BAĞLANTI METODLARI

ALIN KAYNAK METODU

     Genellikle bu uygulama şekli kullanılır. Bu sistem için özel bir alın kaynak makinesi kullanılır. Boru başları birleştirilerek daha önceden belirlenmiş basınç ve zaman altında ısıtılır ve kontrollü basınç altında yine önceden belirlenen zaman dilimi içerisinde ısıtılan bölgenin eriyik hale gelmesi ilede boru başları bir araya getirilerek belli bir basınç altında tutularak soguması beklenir.

     Alın kaynak metodu işlemi ilave maşon gerektirmediginden dolayı oldukça ekonomiktir. Alın kaynagın Ø63 ' ten büyük çaplarda kullanılması tavsiye edilir.

 
ELEKTROFÜZYON KAYNAK METODU
     Elektirofuzyon kaynak metodu yüksek emniyet isteyen sistemlerde , alanın dar olmasından sebebiyle alın kaynak metodunun kullanılmadı ve tamir bölgelerinde kullanılmaktadır. Bu metodda elektirofüzyon kaynak makinesi ile birlikte elektrofüzyon ek parçası kullanılmaktadır.Elektrofüzyon ek parçaların PE boruyla temas eden iç yüzeylerinde , imalat esnasında özel rezistans teller yerleştirilmiştir. Bu tellere elektrofüzyon kaynak makinesi ile gerilim verilerek ek parçanın boru ile birleşecek iç yüzeyi erime sıcaklıgına getir ve elektrofüzyon ek parça ile PE borunun kaynak işlemi yapılmış olur.
 

KAPLİN METODU

     Bu metod kaplin kullanılarak yapılmaktadır. Kaplin boru başlarına diğer parçalarında yardımı ile sıkıştırılarak takılır. Kaplin montajında dikkat edilmesi gereken hususların başında montaj sırasında contaların yerinden oynamamasıdır. Bu metod Ø20 ile Ø110 arasındaki çaplarda kullanılır.

 

ANA SAYFA | HAKKIMIZDA | RESİM GALERİSİ | HABERLER | BELGELERİMİZ | İLETİŞİM

plastik boru, plastik pipe, turkiye plastik, plastik, pvc boru, koruge, koruge boru, boruge boruları, koruge pipe, plastik boru, pilsa, pilsa koruge, pis su, atık su, turkey plastic pipe, turkiye plastik sanayi,ÖZPLAS, denizmedia , kayseri plastik boru , plastic pipe, koruge,plastik,pprc,boru,pis su,korige,gigapipe,temiz su,hdpe,telekom borusu,data boru,yağmurlama boruları,damla sulama boruları,drenaj boruları,pex boru,Kalorifer boruları ,doğalgaz boruları,sondaj, takviyeli hortum, çatı olukları,su tutucu bant

Boru, plastik boru, içmesuyu borusu, temizsu borusu, pvc boru , Pe boru, hdpe boru, pe100 boru, kangal boru, polietilen boru, hdpe pipe ,Koruge boru, korige boru, corrugated pipe, pipe, kanalizasyon borusu, atıksu borusu, tırtıklı boru